Apliq, Gunvor, Engie та ще 15 компаній у жовтні експортують з України 0,5 млрд куб м газу

Газові трейдери заявили про наміри експортувати з України близько 500 млн куб м природного газу у жовтні. Про це ExPro повідомили джерела на ринку. В основному газ планують експортувати європейські трейдери, а також декілька українських компаній.

Найбільше газу має намір експортувати чеська Alpiq Energy – понад 120 млн куб м до Словаччини. Компанія планує експортувати газ, який було закачано в українські ПСГ у серпні 2020р.

Швейцарська Gunvor планує протягом жовтня експортувати з ПСГ 60 млн куб м газу, приблизно порівну до Угорщини та Польщі. Газ компанія закачала до сховищ у червні-серпні 2020р.

Також французька Engie має намір у жовтні експортувати 57,5 млн куб м газу до Угорщини, газ було закачано у серпні-вересні 2020р.

Серед українських компаній найбільше газу планує вивезти з українських ПСГ ТОВ «ЕРУ Трейдінг» – 20 млн куб м до Польщі, Угорщини та Словаччини. Газ було закачано в ПСГ у травні-серпні 2020р.

Нагадаємо, протягом вересня з українських ПСГ було експортовано рекордні за всю історію 242 млн куб м, у 4 рази більше, ніж у серпні (60 млн куб м). Значний ріст експорту у вересні та ріст заявок на жовтень пов’язаний із сприятливими цінами на ринку, коли газ в Україні торгується значно нижче, ніж у Європі. На фоні рекордно високих цін на європейських хабах, різниця між цінами в Україні та Європі зросла до 7 500 грн/тис куб м (з ПДВ) або €18/MWh.

Крім того, у жовтні активізувався експорт газу до Словаччини. За словами компаній, що здійснюють експорт газу, це пов’язано з менш вигідними цінами на газ в Угорщині.

На фоні високого експорту (у середньому 10 млн куб м на добу у перші дні жовтня) та різким обвалом імпорту газу, закачування газу до українських ПСГ фактично припинилося. Ціль «Нафтогазу» накопичити 19 млрд куб м до початку опалювального сезону не вдалося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *