“Нафтогаз” ще не вирішив, чи буде закуповувати газ влітку для його закачування в ПСГ – Коболєв

“Нафтогаз України” ще не вирішив, чи буде влітку купувати природний газ по імпорту для його закачування в підземні сховища (ПСГ) країни, повідомив глава правління групи Андрій Коболєв журналістам після презентації річної звітності у вівторок.

CEO “Нафтогазу” нагадав, що в даний час чималі обсяги газу в українських підземках зберігають приватні закордонні (майже 5 млрд куб. М) і вітчизняні компанії.

“Якщо ці компанії залишаються в підземці, то функція наповнення ПСГ і збереження тиску (в газотранспортній системі – ІФ) для зимового періоду буде виконуватися ринком. Якщо вона не буде виконуватися ринком, то нам доведеться йти до акціонера і говорити з ним про те, хто її виконує. Теоретично це функція нового оператора ГТС балансувати ринок природного газу “, – пояснив Коболєв.

“Наскільки підземка (її заповнення – ІФ) в цій ситуації стане фінансово нашим або їх (ОГТСУ – ІФ) зобов’язанням, це і визначить, будемо ми купувати газ чи не будемо”, – додав він.

У той же час глава “Нафтогазу” зазначив, що якщо група і вийде на ринок для закупівлі газу, то звичайно не буде заздалегідь публічно оголошувати про терміни та обсяги, щоб не піднімався ажіотаж і росли ціни.

Як повідомлялося, згідно зі звітом енергорегулятора НКРЕКУ, “Нафтогаз України” в 2020 році імпортував всього 0,573 млрд куб. м проти 6,788 млрд куб. м – в 2019 році.

Маючи в своєму розпорядженні значні запаси газу в сховищах, Україна в 2021 році майже не здійснює його імпорт – за перший квартал він склав всього 0,5 млрд куб. м, що в 5,7 рази менше, ніж в січні-березні-2020.

У той же час в січні 2021 року “Нафтогаз” повідомив, що може купити природний газ для поставок в Україну через інтерконнектор з Європейським Союзом на EUR80,4 млн, залучених у Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках розміщених в 2019 році єврооблігацій .

Станом на 26 квітня 2021 року в ПСГ України перебувають 15,334 млрд куб. м газу. Відбір зі сховищ все ще триває, в останні дні він становить близько 14 млн куб. м / добу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *