Прем’єр України очікує зниження “Нафтогазом” та іншими газзбутами цін на річний продукт влітку

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розраховує на зниження влітку НАК “Нафтогаз України” та іншими постачальниками ціни на природний газ у межах річної пропозиції.

“Встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, зниження ціни може послідувати завдяки конкуренції між постачальниками і їхнім планам щодо збереження або розширення своєї частки ринку. “Саме конкуренція має підштовхнути постачальників газу знизити тарифи”, – зазначив прем’єр.

“Водночас річний продукт – це стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати. Річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг”, – резюмував Шмигаль.

Як повідомлялося, енергорегулятор – Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 7 квітня внесла зміни до правил і типового договору постачання природного газу, згідно з яким постачальники газу зобов’язані до 25 квітня розмістити на своїх веб-сайтах ціну газу та іншу інформацію про річну пропозицію.

Термін дії базової річної пропозиції не залежить від початку постачання газу споживачеві і триває до 30 квітня. Постачальник протягом періоду дії базової річної пропозиції не має права підвищувати ціну.

НАК “Нафтогаз України” і найбільший постачальник – компанія “ЙЕ Енергія” Дмитра Фірташа, яка є оптовим постачальником, зокрема і для низки регіональних газзбутів, що працюють під брендом “Твій газзбут”, наприкінці березня підписали угоду про купівлю-продаж природного газу, зазначивши, що це дозволить учасникам ринку запропонувати населенню ресурс за фіксованою ціною протягом року.

ГК “Нафтогаз України” вже встановила річний тариф для населення “фіксований” у розмірі 7,96 грн/куб. м, а “Йе Енергія” Дмитра Фірташа і майже 20 постачальників, які працюють під брендом “Твій газзбут”, – 7,99 грн/куб. м (з ПДВ і без доставки). У низки інших постачальників річна пропозиція коливається від 7,9 до 13 грн/куб. м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *