НАК “Нафтогаз України” в останній раз встановила оптову ціну на газ для ТКЕ в рамках спеціальних зобов’язань (ПСО) на квітень в розмірі 6,523 грн / куб. м

НАК “Нафтогаз України” в останній раз встановила оптову ціну на газ для теплокомуненерго в рамках спеціальних зобов’язань (ПСО) на квітень в розмірі 6,523 грн / куб. м (без ПДВ і витрат на транспортування), повідомила компанія в прес-релізі у вівторок.

“Визначення ціни ПСО сталося в останній раз через запланованого відкриття ринку газу для виробників тепла. З 1 травня 2021 року завершується дія Положення про покладання спеціальних зобов’язань на суб’єктів ринку природного газу (…) У зв’язку з цим з 1 травня 2021 року підприємства теплокомуненерго повинні отримати можливість вільно вибирати постачальника газу “, – пояснили в” Нафтогазі “.

Як зазначено в прес-релізі, з боку Групи “Нафтогаз” постачальником газу для великих виробників тепла виступить ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз Трейдинг “. Контракти будуть полягати на комерційній основі, на умовах передоплати або постоплати при наданні банківської гарантії. Малі та середні споживачі , в тому числі об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), можуть закуповувати газ у ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України “.

Положення про покладання ПСО на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування цього ринку було затверджено постановою Кабінету міністрів України від 19 жовтня 2018 року №867. Згідно з документом, “Нафтогаз” поставляв газ виробникам теплової енергії за ціною, яка розраховувалася за ринковою формулою.

Згідно з меморандумом про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води від 9 лютого 2021 року до 30 вересня 2021 року “Нафтогаз” буде надавати виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою і граничною ціною газу, фактично закладеної в тариф.

До 1 травня 2021 року уряд, “Нафтогаз” і Асоціація міст України повинні визначити джерела компенсації цієї різниці в цінах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *