Постачальники опублікували ціни на природний газ для населення за річним тарифом

Протягом вихідних (24-25 квітня) більшість постачальників природного газу для побутових споживачів опублікували на власних сайтах нові ціни на газ за умовами річного тарифу, у відповідності до Постанови НКРЕКП. Станом на ранок 26 квітня понад 50 компаній оприлюднили власні ціни за річним тарифом.

Діапазон опублікованих цін широкий – від 7,88 до 13,5 грн/куб м (з ПДВ). Приблизно у половини постачальників ціни до 8 грн/куб м, у решти – вище. У середньому річний тариф вище, ніж ціни у квітні на 26%, середня ціна за річним тарифом у травні – 9,46 грн/куб м (з ПДВ).

Найнижча ціна – 7,88 грн/куб м (з ПДВ) – у споживачів ДП «Евода Трейд» КП «Луцькводоканалу». Ціна газу за місячним тарифом у травні для споживачів компанії також на рівні 7,88 грн/куб м (з ПДВ). У порівнянні з квітнем ціна зросла на 15%.

ТОВ «Черкасигаз збут» та ТОВ «Уманьгаз збут» пропонують своїм споживачам газ по 7,89 грн/куб м (з ПДВ). Ціни за місячним тарифом у компаній такі ж. Ріст у порівнянні з квітнем – 13%.

ТОВ «ГК «Нафтогаз України» постачатиме газ для власних побутових споживачів по річному тарифу за ціною 7,96 грн/куб м (з ПДВ), на 13% вище, ніж у квітні. Разом з тим, у травні компанія не пропонуватиме споживачам газ за місячним тарифом.

ТОВ «Волиньелектрозбут» та ТОВ «Закарпаттяенергозбут» пропонують споживачам газ за цінами 7,98 грн/куб м (з ПДВ) за річним та місячним тарифами. У порівнянні з квітнем ціни зросли на 14,5%.

ТОВ «ЙЕ Енергія» та 16 облгаз збутів виставили ціну 7,99 грн/куб м (з ПДВ) на умовах річного та місячного тарифу на травень. Ціни компаній зросли на 14,3%.

Найвищі ціни – 13,5 грн/куб м (з ПДВ) – пропонують обласні енергопостачальні компанії – ТОВ «ХОЕК»ТОВ «ЖОЕК» та ТОВ «ЧОЕК». Варто зазначити, що ТОВ «КОЕК» та ТОВ «РОЕК» з травня припиняють газопостачання для населення.

Нагадаємо, «Нафтогаз» і «ЙЕ Енергія» підписали договір поставки природного газу за ринковими цінами. За інформацією ExPro, для поставок газу за річним тарифом «Нафтогаз» постачає газ для облгаз збутів за ціною 7,4 грн/куб м (з ПДВ). Саме це дозволило частині облгаз збутів запропонувати відносно низькі тарифи на газ для населення. Разом з тим, іншим постачальникам «Нафтогаз» пропонує ресурс АТ «Укргазвидобування» дорожче – 8,1-8,2 грн/куб м (з ПДВ).

Деякі з постачальників обурені політикою «Нафтогазу». Так, CEO ТОВ «Енерджі Трейд Груп» Володимир Шведкий на своїй Facebook-сторінці прокоментував: «Це справжня перемога! Спочатку прокричати про економію на 40% від газзбутів, відгризти 10% ринку за рахунок демпінга, чим нанести збитки для державної компанії, нав’язати ринку, а саме пролобіювати «річний тариф» на піку ціни опалювального сезону, запропонувати поставку газу незалежним гравцям для поставки населенню на 10% дорожче, ніж монополісту газзбутів».

Детальніше з пропозиціями кожної з компаній можна ознайомитися у табличці ExPro нижче:

https://expro.com.ua/spectema/postachalniki-opublkuvali-cni-na-prirodniy-gaz-dlya-naselennya-za-rchnim-tarifom

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *