Нафтогазові доходи Росії за 2 місяці року скоротились удвічі

Нафтогазові доходи Росії у лютому становили 521 мільярдів рублів, порівняно з 424 мільярдами рублів у січні – за 2 місяці вони становили 947 млрд руб та скоротились на 46,4% у річному вимірі.

Про це свідчать дані Мінфіну РФ.

Податок на видобуток корисних копалин з газу в лютому збільшився до 121 млрд руб (86% рр). Це пов’язано з надходження разового податку від “Газпрому” у розмірі 50 млрд руб на місяць.

Базові нафтогазові доходи в РФ цього року прогнозувались на рівні 8 трлн руб, однак через втрати вони вже не будуть вищими за 6 трлн руб.

Для компенсації цих втрат, Мінфін продає юані і золото з Фонду національного добробуту, а Центробанк Росії дзералить ці операції, продаючи на біржі юані.

У січні Мінфін отримав із ФНБ 54,5 млрд руб, у лютому – 160,2 млрд руб. У березні Мінфін прогнозує, що недобере 132,1 млрд нафтогазових доходів.

З урахуванням перебору у лютому березневі вилучення з Фонду національного добробуту становитимуть 119,8 млрд. Крім цього, з 7 березня по 6 квітня центральний банк Росії продаватиме юані на 5,4 млрд руб на день.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *