НАК «Нафтогаз України» прозвітував про отримання 12 млрд грн прибутку за підсумками 2021р

НАК «Нафтогаз України» прозвітував про отримання 12 млрд грн прибутку за підсумками 2021р проти 19 млрд грн збитку у 2020р, а також попередив про ризики, пов’язані з війною. Про це йдеться у консолідованій фінансовій звітності за 2021р.

Так, дохід групи від реалізації продукції становив 218,8 млрд грн проти 193 млрд грн у 2020р. Витрати сягали 201,2 млрд грн проти 208,5 млрд грн позаторік. Таким чином, «Нафтогаз» отримав 12,02 млрд грн прибутку.
У звітності зазначають також і ризики на 2022р у зв’язку з повномасштабною військовою агресією з боку РФ. Зокрема, існує невизначеність щодо роботи групи та реалізації активів через потенційний вплив військового вторгнення на видобуток, адже суттєва частина таких активів зосереджена у Харківській та Полтавській областях, зокрема в безпосередній близькості до бойових дій.

Крім того, ризики пов’язані з можливістю отримувати дохід за контрактом із Газпромом з організації транзиту природного газу. Ймовірність реалізації цих ризиків, особливо всіх разом, є нижчою за високу.

Зазанчається, що забезпечені значні запаси вуглеводнів, а видобуток газу становить близько 12 млрд куб м на рік. За «поточних надзвичайно високих цін на газ та нафту це означає високу цінність Групи для власника», тобто для уряду.

У звітності також йдеться про те, що внаслідок високих світових цін на газ можуть виникнути проблеми з розрахунками споживачів і складнощі покриття ними повної вартості спожитого газу. Як наслідок – ймовірність неспроможності газопостачальників за власні кошти забезпечувати потрібний ресурс для безпечного проходження опалювального сезону 2022-2023рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *