Обсяг торгівлі природним газом в Україні у 2020р зріс удвічі – до 57,9 млрд куб м

За даними ОГТСУ, протягом року на віртуальній точці продажу (VTP) Оператора ГТС було укладено 162 тис транзакцій.

Обсяг торгівлі природним газом на українському ринку у 2020р зріс майже удвічі у порівнянні з минулим роком – до 57,9 млрд куб м. Про це повідомляє прес-служба ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ).

За даними ОГТСУ, протягом року на віртуальній точці продажу (VTP) Оператора ГТС було укладено 162 тис транзакцій. Послуги ОГТСУ замовляли 815 компаній, активних трейдерів на ринку протягом року було близько 450.

«У 2020р були закладені основні засади для розвитку ліквідного ринку газу. Такі як надання можливості споживачам обирати постачальника газу та запуск короткострокових продуктів на ТБ «Українська енергетична біржа», – зазначили в ОГТСУ.

Оператор ГТС очікує зростання ліквідності торгівлі газом в Україні у 2021р, насамперед внаслідок можливості самого Оператора ГТС, а також Оператора ПСГ («Укртрансгаз») та операторів ГРМ купувати газ на товарних біржах для виробничо-технологічних витрат, власних потреб і потреб балансування. З липня 2021р так зможуть робити і решта суб’єктів ринку природного газу державної та комунальної форми власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *