Обсяги реалізації природного газу на УЕБ у грудні перевищили 100 млн куб м

Протягом грудня на аукціонах «Української енергетичної біржі» (УЕБ) було реалізовано 104,45 млн куб м природного газу на середньо- та довгостроковому ринку. На короткостроковому ринку було реалізовано 30 тис куб м газу. Про це ExPro повідомила пресслужба УЕБ.

Протягом минулого місяця у ПП «БЕТС» було проведено 20 торгових сесій з купівлі-продажу природного газу на середньо- та довгостроковому ринку, також по 4 торгові сесії кожного дня – на короткостроковому ринку.

Було сформовано 182 стартові позиції в ПП «БЕТС» з торгівлі ресурсами грудня 2023 року, січня, лютого 2024 року, у ГТС та ПСГ.

За інформацією біржі, ціна на природний газ протягом місяця знижувалась, продовжувалась стійка тенденція до торгівлі за післяплатою. На середньо- та довгостроковому ринку в грудні ціна реалізованих позицій перебувала в діапазоні 12 416 – 13 254 грн/тис куб м (без ПДВ). Схожа динаміка спостерігалась і на короткостроковому ринку, де остання ціна, що склалась в ГТС на внутрішньодобовому ринку, становила 13 000 грн/тис куб м (без ПДВ).

«Минулого місяця активність учасників за даним напрямком залишалась високою. Позиції на продаж були практично відсутніми, переважно – на купівлю. Найбільший обсяг придбано «Нафтогазом» як ініціатором-покупцем. Продовжуємо розвиватися і покращувати наші сервіси, щоб забезпечити довгострокову співпрацю з партнерами на ринку природного газу», – зазначив Генеральний директор УЕБ Олександр Коваленко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *