ОГТСУ хоче стягнути 4,8 млрд грн боргу з ГПК «Нафтогаз України»

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) на початку червня 2024р звернулось до Господарського суду м. Києва із позовом про стягнення боргу з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» за несплату негативних добових небалансів.

ОГТСУ зазначив у позові, що «Нафтогаз України» не виконала свої обов’язки за договором транспортування природного газу від 11 грудня 2019р щодо балансування свого портфоліо. Відповідно, виникли негативні небаланси за листопад-грудень 2021р, зокрема 34,8 млн куб м газу (1,2 млрд грн з ПДВ) за листопад 2021р та 57,5 млн куб м газу (2,63 млрд грн з ПДВ) за грудень 2021р.

ГПК «Нафтогаз України» вважає, що надані докази від ОГТСУ не підтверджують надання послуг з фізичного балансування, а також є неправдивими стосовно добових небалансів у листопаді-грудні 2021р. «Нафтогаз України» вважає, що ОГТСУ має підтвердити факт існування загрози цілісності ГТС у листопаді-грудні 2021 року, а відтак і підстав для здійснення балансування.

У свою чергу, ОГТСУ у серпні 2022р подало до суду заяву про збільшення позовних вимог до 4,8 млрд грн. Сума до стягнення складається з боргу за негативні небаланси у розмірі 3,66 млрд грн, інфляційних втрат ― 595,23 млн грн, пені ― 490,77 млн грн та 3% річних ―59,53 млн грн.

Господарський суд призначив провести судово-економічну експертизу, щоб встановити чи дійсно у листопаді-грудні 2021р існувала ситуація з відхиленням технічних параметрів роботи ГТС. ОГТСУ звернулось зі скаргою до Північного апеляційного господарського суду про скасування ухвали Господарського суду щодо проведення експертизи. Апеляційний суд залишив скаргу без задоволення. ОГТСУ звернулось з касаційною скаргою до Верховного суду, в якій просило скасувати рішення попередніх судів. Однак, Верховний суд не прийняв скаргу ОГТСУ. Київський науково-дослідний інститут судових експертиз 10 травня 2024р повернув на адресу Господарського суду результати проведеної експертизи. Господарський суд 21 травня 2024р поновив провадження у справі та призначив підготовче засідання на 4 червня 2024р.

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» забезпечує газом 12,3 мільйона українських домогосподарств

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *