ОГТСУ подав заявку на участь у сертифікації «Північного потоку – 2»

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) слідом за «Нафтогазом» подало заявку до німецького енергетичного регулятора (Bundesnetzagentur) щодо участі у процедурі сертифікації «Nord Stream-2 AG». Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Ми продовжуємо рішуче виступати проти цього геополітично небезпечного проєкту, що загрожує національній безпеці України, руйнує європейську енергетичну архітектуру та намагається обійти правила ЄС. Сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права та комерційні інтереси ОГТСУ, що є підставою для нашої заявки до німецького регулятора», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Оператор ГТС України висловлює сподівання, що Федеральне мережеве агентство Німеччини невдовзі визначиться зі своїм рішенням.

Сергій Макогон пояснює позицію ОГТСУ: «Північний потік-2» додає величезну кількість непотрібної додаткової потужності для транзиту газу з Росії до Європи до наявних потужностей, які вже недостатньо використовуються, зокрема йдеться про українську газотранспортну систему, що перебуває в хорошому технічному стані і має майже втричі більшу потужність, ніж «Північний потік-2». Дозвіл «Північному потоку-2» здійснювати транспортування газу під контролем Газпрому призведе до того, що буде безповоротно зменшено та змінено конфігурацію української газотранспортної системи, усуваючи її як транзитний маршрут Росія-Європа. Тож, «Північний потік-2» не диверсифікує транзитні маршрути, а навпаки – витіснить українську газотранспортну систему як один із наявних маршрутів та зосередить основну частину транспортування газу з Росії до Європи у вузькому коридорі Балтійського моря, де газопроводи «Північний потік» і «Північний потік-2» функціонуватимуть паралельно».

Ольга Бєлькова, директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ, зазначила, що «основний обов’язок національного Оператора ГТС України – забезпечити безпеку постачання газу для України, що залежить від продовження транзитних потоків зі Сходу на Захід через українську газотранспортну систему. Запуск «Північного потоку-2» під контролем «Газпрому» також негативно вплине на нашу здатність використовувати та підтримувати функціонування української газотранспортної системи у її нинішній конфігурації. Крім того, буде поставлено під загрозу нашу спроможність сприяти доступу інших учасників рингу газу ЄС до українських газових сховищ, торгівлі газом між країнами-членами ЄС, що межують з Україною, а також перспективи транзиту водню до Європи. Сертифікація Nord Stream 2 AG як ITO суперечить європейському законодавству та підриває енергетичну безпеку України і наших сусідів з ЄС. Це також перешкоджатиме конкуренції на європейському ринку газу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *