ОГТСУ заявляє про зростання в Європі інтересу до українських ПСГ

АТ “Оператор ГТС України” заявляє про зростання вже у новому, 2023 році інтересу європейських операторів до можливості зберігання газу в українських підземних сховищах (ПСГ).

“З нового року інтерес до українських потужностей зростає. Адже ціна газу на європейських хабах опустилась до довоєнного рівня. Європейські сховища заповнені на понад 80% та відновлюють сезон закачування”, – йдеться у повідомленні компанії.

Як пояснили в ОГТСУ, різниця між цінами на короткостроковому та довгостроковому ринку ще восени 2022 року підштовхнула європейців закачувати газ і в українські сховища. Адже оператори газотранспортної системи і підземних сховищ пропонують гнучкі та зручні продукти для замовників послуг.

Послугами української ГТС у 2022 році скористались трейдери з Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови, які зберігали газ в українських сховищах або користувались послугою short-haul.

При цьому, газ з Польщі транспортувався до Словаччини через Україну, а Молдова нарешті впровадила віртуальний реверс і активно користується українськими сховищами для зберігання власного запасу газу на зиму. Більше 1000 замовників з 26 країн світу зберігають свій газ саме в Україні.

Як повідомлялось, кількість закордонних клієнтів “Укртрансгазу”, що замовляли послугу зберігання газу у підземних сховищах, у 2022 році збільшилась до 1100.

У систему 12 підземних сховищ “Укртрансгазу” загальною проєктною ємністю 31 млрд куб. м входять: Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Краснопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олішевське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопоповське (0,42 млрд куб. м) і Вергунське (0,4 млрд куб. м), що знаходиться на тимчасово окупованій території з 2014 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *