Олексій Чернишов: газ залишається єдиним стабільним джерелом енергії, навіть у прифронтових регіонах

За перше півріччя цього року підприємства Групи Нафтогаз видобули понад 7,3 млрд куб м блакитного палива. Це на 8% більше, аніж за перше півріччя 2023р, і на 2% більше за операційний план.

Про це очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов розповів в інтерв’ю Олегу Панюті – ведучому телеканалу Ми – Україна.

Таким темпам видобутку сприяли активне буріння та введення в експлуатацію нових потужних свердловин. Зокрема, за 6 місяців цього року Укргазвидобування запустило 41 нову свердловину. 14 з них дають понад 100 тис куб м газу на добу. А запущена наприкінці червня високодебітна свердловина додатково дає Україні аж 439 тис куб м газу щодоби.

Тим часом в українських підземних сховищах вже накопичили 9,5 млрд куб м газу. За словами Олексія Чернишова, наявний обсяг відповідає плану підготовки до наступної зими. До початку опалювального сезону національна компанія планує закачати в підземки понад 13 млрд куб м природного газу.

Також глава Нафтогазу нагадав про героїчну роботу газовиків, які відновлюють пошкоджені обстрілами мережі в прифронтових районах. Олексій Чернишов наголосив: завдяки героїчній роботі газівників газ залишається єдиним стабільним джерелом енергії практично в кожній громаді, навіть у прифронтових регіонах України.

«Енергетичний ринок України переживає кардинальну трансформацію. На фоні відключень електроенергії, постачання природного газу буде відігравати вирішальну роль, як у забезпеченні енергією населення, так і у генерації. Заява керівника НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова про збільшення видобутку природного газу державними компаніями на 8% у порівнянні з минулим роком – це безумовно хороша новина для ринку. Додатковий ресурс природного газу дасть можливість підготуватися до наступного опалювального сезону навіть в умовах зростання обсягів споживання з боку генерації», – прокоментував редактор ExPro Gas&Oil Михайло Свищо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *