PGNiG вперше в історії поставить до Молдови 1 млн куб м газу

Польська компанія PGNiG перемогла у першому відкритому тендері Молдови на постачання природного газу, повідомляє прес-служба PGNiG та МЗС Молдови. Таким чином, вперше за 30 років Молдова купуватиме газ не у «Газпрому», а у європейського постачальника.

«Сьогодні уряд Республіки Молдова вперше в історії країни купив природний газ з альтернативного джерела. Молдовська державна компанія Energocom підписала контракт з польською компанією PGNiG на мільйон куб м природного газу», – повідомили в МЗС.

У відкритому тендері Energocom, який пройшов 25 жовтня, взяли участь 7 компаній, а переможцем стала PGNIG. Поставка газу буде здійснюватися протягом 26 жовтня, обсяг – 1 млн куб м, точка поставки – «Олексіївка» (на кордоні України та Молдови у Чернівецькій області).

«Для того, щоб підтримувати тиск газу на прийнятному рівні та забезпечити енергетичну безпеку країни, Energocom купував газ за ринковою ціною та за найнижчою ціною, запропонованою під час торгів», – додали в МЗС Молдови.

«Група PGNiG глибоко віддана принципу енергетичної солідарності, який ми бачимо як умову нормального функціонування газового ринку в Європейському Союзі та сусідніх країнах. Керуючись цим принципом, ми вирішили взяти участь у тендері, метою якого було терміново забезпечити молдавську економіку газом у разі проблем із постачанням з Росії», – сказав президент PGNiG Павкл Маєвскі.

Нагадаємо, у вересні закінчився контракт між Молдовою та «Газпромом» на поставку російського газу. З початку жовтня російська компанія скоротила поставки газу до Молдови, у зв’язку з чим було оголошено надзвичайний стан. Країна продовжує вести перемовини з «Газпромом» щодо укладення нового контракту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *