Прем’єр-міністр Данії не виключає, що “Північний потік” зазнав диверсії

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен не виключає, що пошкодження “Північного потоку” могло бути результатом диверсії, повідомляє у вівторок EUobserver.

“Складно уявити, що це випадковість. Ми не можемо виключити диверсії, але зараз надто рано робити висновки”, – заявила Фредеріксен у Польщі, де вона була присутня на відкритті трубопроводу, що з’єднає норвезьку газову мережу з Польщею.

Зі свого боку, заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач заявив, що Варшава теж не виключає сценарію з диверсією, проте не робитиме остаточних висновків, доки не отримає необхідної інформації від Данії.

“Ми чекаємо, коли отримаємо повну інформацію”, – наводить його слова агентство ЕФЕ.

Водночас, розповідаючи про те, що сталося, Пшидач зазначив, що “не можна виключати будь-яких варіантів – ми проходимо через період серйозної напруженості на світовій арені”.

ЕФЕ зазначає, що деякі ЗМІ у ФРН із посиланням на джерела у німецьких службах безпеки зазначають, що в Берліні схиляються до того, що на газопроводі могла статися диверсія.

У ніч на 26 вересня стався витік на одній із ниток магістралі “Північний потік 2”. Це сталося в данській ВЕЗ на південний схід від Борнхольма. Також витік газу зафіксовано з обох ниток першого “Північного потоку” – в ВЕЗ Данії на північний схід від острова Борнхольм.

Навколо зон витоків встановлено 5-мильні зони заборони для судноплавства.

Перший “Північний потік” потужністю 55 млрд. куб. м газу на рік наразі зупинено.

“Північний потік 2”, газопровід аналогічної потужності, побудований та готовий до експлуатації, але не запрацював через санкційні обмеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *