Рада має намір приєднати АТ “МГУ” до ТОВ “Оператор ГТС України”

В апараті Верховної Ради зареєстрований законопроєкт №8068 про заходи щодо реформування корпоративного управління оператора газотранспортної системи України.

“Законопроєкт передбачає на законодавчому рівні визначити правові, економічні та організаційні засади переходу до моделі єдиної компанії шляхом приєднання АТ “МГУ” до ТОВ “Оператор ГТС України”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори документу – народні депутати Анатолій Костюх, Юрій Камельчук та Олексій Кучеренко – стверджують, що наявна практика застосування існуючої моделі корпоративного управління виявила складнощі з керованістю ТОВ “Оператор ГТС України” та реалізацією незалежною наглядовою радою АТ “Магістральні газопроводи України” своїх повноважень. Тому вони вважають необхідним змінити таку модель з урахуванням Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності.

Запропонована депутатами процедура приєднання передбачає припинення дії АТ “МГУ” з переданням ним згідно з передавальним актом усього майна, всіх прав та обов’язків до ТОВ “Оператор ГТС України”. При цьому право власності на 100%-у частку у статутному капіталі ТОВ “Оператор ГТС України” має перейти до держави.

Після завершення приєднання у ТОВ “Оператор ГТС України” має діяти наглядова рада у кількості та у складі членів наглядової ради АТ “МГУ”.

“Наслідком прийняття закону та його реалізації стане підвищення ефективності функціонування компанії, яка здійснює функції оператора газотранспортної системи України, та дозволить у повній мірі впровадити в діяльності такої компанії Керівні принципи ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності”, – вважають автори законопроєкту.

Як повідомляла “Українська енергетика”, між керівництвом ОГТСУ та наглядовою радою МГУ в останні місяці загострився конфлікт. Це висвітлило проблеми недореформованості газової галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *