Регулятор ввів тариф для точки входу у ГТС “Олексіївка” $4,45/1000 куб. м

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила тариф для точки входу у ГТС України “Олексіївка” у розмірі $4,45/1000 куб. м на добу (без ПДВ).

“Регулятор відкрив доступ до нового маршруту для імпорту газу в Україну. З 1 липня 2023 року НКРЕКП встановила тариф на послуги транспортування природного газу через точку входу “Олексіївка” на рівні $4,45 (без ПДВ) за 1 000 м3 на добу”, – повідомило АТ “Оператор ГТС України”.

В компанії зазначили, що з огляду на ринкові умови та численні звернення трейдерів, ОГТСУ очікує на активне використання потужностей точки входу “Олексіївка” для транспортування газу з молдовського напрямку – як для зберігання газу у сховищах, так і для транзиту до інших країн.

Учасникам будуть доступні переривчасті потужності, які, з огляду на технічні особливості роботи точки входу “Олексіївка”, потрібно бронювати шляхом подачі щоденної номінації/реномінації.

“Ми вдячні Регулятору за оперативне реагування на звернення. Адже ми отримали багато запитів на доступ до точки входу “Олексіївка” від молдовських компаній та інших учасників ринку. Це рішення розширює можливості Молдови зберігати газ в українських підземних сховищах газу, а також розширює доступ Молдови до ринку ЄС для посилення гнучкості та енергетичної безпеки регіону”, – відзначив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа.

Як повідомляла “Українська енергетика”, у середині червня НКРЕКП схвалила проєкт постанови, який встановлює тариф для точки входу у ГТС України “Олексіївка” у $4,45 за 1000 куб. м на добу (без ПДВ).

У комісії очікували, що прийняття рішення забезпечить ринкові конкурентні умови для імпорту природного газу, диверсифікацію джерел надходження природного газу, а також сприятиме енергетичній безпеці України.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Оператор ГТС України, ТОВ “Молдоватрансгаз” і АТ “Молдовагаз” підписали технічну угоду про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

Цей крок дозволив транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною та Молдовою через точки “Олексіївка”, “Гребеники”, “Каушани”, “Ананьєв”, “Лиманське”. Таким чином, це повністю завершило розблокування Трансбалканського газового коридору і дозволило споживачам Молдови з 1 січня 2020 року одержувати газ з української ГТС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *