Росія не повністю оплачує транзит газу через Україну, «Нафтогаз» хоче йти в арбітраж

Росія не повністю оплатила заброньовані потужності для транзиту природного газу через Україну, повідомив в ефірі телеканалу CNBC International голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Як повідомив Вітренко, Росія аргументує неповну оплату тим, що «Сохранівка» недоступна для транзиту. Однак, саме російські окупанти винні у тому, що Україна не має доступу до цієї точки. Крім того, Україна запропонувала «Газпрому» перенести усі потужності з «Сохранівки» на «Суджу», однак «Газпром» ігнорує цю пропозицію.

«У нас контракт «качай або плати», і якщо вони не будуть, ми підемо в арбітраж. Більше того, схоже ми таки звернемося до арбітражу, тому що вони зараз платять менше, ніж передбачено контрактом. Вони кажуть, що не використовують цю точку входу («Сохранівка»), але ми запропонували альтернативу», – сказав Вітренко.

За його словами, існує порядок вирішення спорів між компаніями і спочатку «Нафтогаз» намагатиметься вирішити питання у досудовому порядку, однак якщо «Газпром» не погодиться, до «Нафтогаз» звернеться до міжнародного арбітражу.

«Це відкриє скриньку Пандори, оскільки ми можемо претендувати на понад $12 млрд неотриманих доходів, які ми вирішили не вимагати через мирову угоду з Міллєром у 2019р», – зазначив Вітренко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *