Росія у серпні транспортувала через українську ГТС близько 1,3 млрд куб м газу

Російський «Газпром» протягом серпня 2022р транспортував через українську ГТС до Європи близько 1,3 млрд куб м природного газу, на 0,5% (7 млн куб м) більше, ніж у липні 2022р. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України».

У порівнянні з серпнем минулого року обсяги транзиту російського газу через Україну впали утричі – з 3,9 млрд куб м минулого року до 1,3 млрд куб м. Таким чином, «Газпром» використав лише 39% від заброньованих потужностей (3,29 млрд куб м) за довгостроковим контрактом.

Росія у серпні транспортувала газ через Україну до двох країн (з 5 можливих) – Словаччини (1,13 млрд куб м) та Молдови (159 млн куб м).

Загалом, за перші 8 місяців 2022р «Газпром» транспортував через українську ГТС 14,9 млрд куб м природного газу, удвічі менше, ніж минулого року. Всього довгостроковим контрактом передбачено транзит 40 млрд куб м у 2022р.

В той же час, «Газпром» з сьогоднішнього дня зупинив «Північний потік-1» на три дні. Учасники ринку побоюються, що Росія може не відновити поставки після завершення оголошеної зупинки. Існує висока ймовірність, що відновлення поставок після зупинки буде не у повному обсязі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *