Руслан Магомедов: Україна має створити класичний газовий ринок

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Руслан Магомедов виступив на форумі Ukrainian Gas Open 2023, який відбувся у Києві 17 серпня. Форум організований Energy Club та Асоціацією “Газові трейдери України”. Магомедов взяв участь у 2 панельній дискусії на тему “Розвиток українського газового ринку в умовах війни. Транзит, зберігання, продаж природного газу. Співпраця операторів. Інтерконнектори”. У своїй промові він закликав Україну створити класичний газовий ринок, який буде зрозумілий трейдерам у всьому світі.

«Наше регулювання покликане не для того, щоб розв’язувати соціальні проблеми, а для того, щоб створити умови, за яких з’явиться той класичний ринок, який зрозумілий трейдерам у всьому світі», – сказав Магомедов.

Магомедов також закликав Україну розвивати торгівлю в стакані та створити центральний контрагент.

«Я вважаю, що нашим наступним кроком до того, щоб отримати повноцінну біржу, треба дійсно розвивати торгівлю в стакані, й він має бути анонімним», – сказав Магомедов.

«А для цього потрібен центральний контрагент, це буде як клірингова організація, яка буде нести усі ризики», – додав він.

Магомедов також заявив, що Україна має створити строковий ринок, щоб мати ф’ючерси та опціони.

«На мою думку, буде найліпшим, якщо ми зараз почнемо відбудовувати спот і через стакан, і кінцевою метою буде побудова того самого строкового ринку, щоб в нас були ф’ючерси, а може навіть і опціони, завдяки яким ви зможете хеджувати свої позиції», – сказав Магомедов.

«І наш ринок тоді органічно стане частиною світового ринку», – додав він.

Ukrainian Gas Open 2023 зібрав понад 100 провідних експертів, політиків та бізнес-представників газового ринку України, і був спрямований на обговорення ключових аспектів газової стратегії України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *