SPP (Словакія) продовжує купувати СПГ, цього разу вперше для ринку Чехії

Slovenský plynárenský průmysl, a. s. (SPP)- найбільша нафтогазовидобувна компанія Словаччини продовжує посилювати безпеку постачання газу в Словаччині шляхом закупівлі скрапленого газу. Вже 1 травня 2022 року до терміналу на хорватському острові Крк прибуває ще один СПГ-танкер з американського терміналу Корпус-Крісті об’ємом 93 млн м3 газу.

SPP надасть частину закупленого обсягу СПГ, приблизно 5 млн м3, своїй дочірній компанії SPP CZ, a.s., яка є постачальником енергії в Чеській Республіці. Це буде перша в історії фізична поставка СПГ на чеський ринок, яку надаватиме SPP.

Забезпечення безперервного постачання енергією для всіх своїх споживачів, від великих промислових споживачів до домашніх господарств, є абсолютним пріоритетом для СЕС, і ми приділяємо всю нашу увагу поточній ситуації. Експерти SPP дуже детально стежать за розвитком ситуації та аналізують усі доступні бізнес-можливості та інструменти для забезпечення безперервного постачання газу споживачам, як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі.

Поставки газу відповідно до договору закупівлі на даний момент здійснюються в стандартному режимі та без будь-яких обмежень. Крім того, СЕС має запаси газу в Словаччині на території водосховищ, поточний обсяг якого достатній для сезону. Крім того, CAP вже розпочав закачування газу в резервуари для зберігання на наступний зимовий сезон. У рамках торгівлі на європейських товарних ринках CAP також має доступ до різних джерел газу, включаючи СПГ.

Що стосується скрапленого природного газу (СПГ), що імпортується в Європу, то він за ціною конкурентоспроможний з іншими джерелами, що транспортуються трубопроводами. Після регазифікації СПГ, як і «класичний» природний газ, використовується безпосередньо в побуті та промисловості, з тією лише різницею, що на великі відстані його транспортують не трубопроводами, а зрідженими суднами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *