Ціни на енергоресурси спадуть у 2022р – Європейський Центральний Банк

Європейський центральний банк вважає, що ціни на енергоресурси спадуть у 2022р, крім того високі ціни на енергоносії можуть сповільнити відновлення економік, багато Урядів країн ЄС підтримують дану тезу.

Про це йдеться у записці Єврокомісії підготовленої до зібрання міністрів фінансів країн ЄС в поточний понеділок 04.10.2021, яка є у розпорядженні видання Reuters.

«Європейський центральний банк вважає, що подорожчання газу, нафти та електроенергії є лише тимчасовим і ослабиться у 2022 році, багато урядів Єврозони з цим погоджуються», – йдеться у повідомленні Комісії.

Однак, зазначають в Reuters, в записці, підготовленій для зустрічі міністрів в Люксембурзі, йдеться, що будь-яка політична реакція повинна спочатку визначити, чи є підвищення цін на енергоносії тимчасовим або постійним.

Як повідомляється, міністри обговорять це питання окремо і поділяться кращими практиками вирішення проблеми, оскільки їм необхідно підготувати бюджети на 2022 рік, на які сильно вплинуть витрати на енергію.

«Існує широкий спектр варіантів політики та важелів, доступних для урядів, від вирішення проблеми пропозиції на ринку (додаткових інвестицій в генерацію е/е – ред.) до управління попитом (субсидії та національні податкові заходи), а також більш широкі аспекти конкуренції та регулювання», – йдеться в повідомленні.

Все це відбувається на фоні, зростання більш ніж на 300% контрольних європейських цін на газ в цьому році через таких фактори, як низький рівень зберігання природного газу в ПСГ, перебої в роботі генерації та високий попит під чам відновлення економік від пандемії COVID-19, що призвело до збільшення оптових витрат на електроенергію.

«З економічної точки зору більш високі ціни на енергоносії можуть сповільнити відновлення. Припущення щодо цін на електроенергію, газ і загальні ціни є ключовим фактором при підготовці бюджетних планів, особливо в світлі недавньої нестабільності », – заявляють в Комісії.

На думку економістів Еврокомісії необхідно збільшувати інвестиції у відновлювані джерела енергії, вартість генерації яких набагато менша від вартості теплових електростанцій. «Поточна ситуація вказує на необхідність збільшення інвестицій в поновлювані джерела енергії в міру переходу економіки від викопного палива», – йдеться в повідомленні Комісії.

Разом з тим, за даними комісії, існує ризик того, що більш високі ціни на енергоносії створять непропорційний вплив (енергетичну бідність) на групи населення з більш низьким доходом та домогосподарства з похилими людьми, що викликає особливе занепокоєння в зимові місяці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *