Укртрансгаз припинив закачування газу в підземні сховища

АТ «Укртрансгаз» (УТГ) як оператор газосховищ України з початком жовтня припинив закачування газу до підземних сховищ (ПСГ), як свідчать оперативні дані УТГ. Так, 3 жовтня закачування впало до нуля, в той час як попереднього дня воно становило 600 тис куб м.

Разом з тим, сезон відбору газу також поки не розпочався, відбір газу станом на 3 жовтня близько 8 тис куб м. Таким чином, українські ПСГ знаходяться у перехідному періоді. Згідно номінацій УТГ, на 3 жовтня замовники послуг подали заявки на закачування 22,3 млн куб м газу, в той час як на відбір – 20,9 млн куб м. Відбір газу здійснюється шляхом заміщення.

Припинення закачування газу пов’язане із відсутністю зайвого газу на українському ринку. З початку жовтня, коли «Газпром» припинив транзит газу до Угорщини через Україну, обсяги імпорту газу різко обвалилися – до 5 млн куб м на добу. Видобуток газу на рівні 55 млн куб м, споживання – 50-52 млн куб м на добу. Крім того, близько 10 млн куб м щодоби йде на експорт до Європи.

Станом на 3 жовтня в українських ПСГ зберігалося 18,776 млрд куб м природного газу, сховища заповнені на 61%. Досягти рівня 19 млрд куб м поки не вдалося. Основна частина газу у сховищах – ресурс НАК «Нафтогаз України». Близько 4,8 млрд куб м – буферний газ, який не планується піднімати зі сховищ. Нерезиденти зберігають у ПСГ 2,8 млрд куб м газу у «митному складі», з них 2,3 млрд куб м у режимі short-haul.

Протягом вересня 2021р до українських ПСГ надійшло 0,7 млрд куб. м природного газу, у 3,4 рази менше, ніж минулого року. Усього від початку цьогорічного сезону закачування до ПСГ надійшло 3,6 млрд куб м газу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *