Ціни на газ для населення будуть знижені майже на третину на час карантину – ОПУ

З першого лютого ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривен

Президент України Володимир Зеленський зібрав нараду Кабінету Міністрів України, представників НКРЕКП, глави НАК “Нафтогаз України” та фахівців у сфері економіки, електро- та газової енергетики, під час якої було ухвалено рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової.

Як повідомляє прес-служба глави держави, на нараді після довгого обговорення було ухвалено рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової.

“Сьогодні на нараді під керівництвом президента України досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання ціни на газ, але оскільки на сьогодні надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з COVID, із можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною понад 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більше ніж на 30%”, – сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення повністю запрацює вже з лютого.

“Тобто з першого лютого всі споживачі України сплачуватимуть суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні у січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень”, – зазначив Вітренко.

Прем’єр також заявив, що вже є низка рішень щодо цін за розподіл газу.

“Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про ухвалення відповідного законопроекту та зниження ціни в галузі розподілу газу та зменшення цієї абонплати”, – додав Шмигаль.

У свою чергу президент наголосив, що реформа збережеться.

“Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів”, – сказав Зеленський.

https://www.president.gov.ua/news/z-iniciativi-prezidenta-tarifi-na-gaz-dlya-naselennya-bude-z-66025?fbclid=IwAR18toc5NlwsfaAQxPuudvQ_ym5D_JY0zrubqX2YIkM1YVVB4dRs19f1SDQ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *