УГВ через апеляційний суд прагне скасувати 209,53 млн грн боргу перед ОГТСУ

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) на початку липня 2023р звернулось до Господарського суду м. Києва із позовом про стягнення 209,53 млн грн боргу з АТ «Укргазвидобування» (УГВ) за за часткову несплату договору транспортування природного газу. УГВ подала відзив, в якому заперечила проти позову через відсутність доказів надання послуг саме перевищеної потужності.

Суд встановив, що між ОГТСУ та УГВ 31 грудня 2019р було укладено договір про транспортування газу. За результатами остаточної алокації точок входу та виходу до/з ГТС, ОГТСУ виявив в УГВ перевищення замовленої потужності загалом на 144,86 млн грн за періоди липень-грудень 2020р та лютий 2021р – грудень 2022р. Відповідно, ОГТСУ здійснив перерахунок вартості послуг. Проте УГВ, отримавши акти перевищення потужності відмовилась їх підписувати.

УГВ не визнала заборгованість, оскільки вважає, що у вартість послуг перевищення договірної потужності були включені обсяги газу, який був поданий ОГТСУ до внутрішньопромислових газопроводів УГВ. УГВ не бачить підстав сплати послуг, які надані поза договором.

УГВ зазначила, що остаточні алокації, які передавалися ОГТСУ не відповідають даним, наведеним оператором у звітах про використання замовленої потужності, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позову у повному розмірі.

Господарський суд постановив задовольнити позов ОГТСУ у повному розмірі, стягнувши з УГВ 209,53 млн грн на користь ОГТСУ. УГВ подала скаргу до Північного апеляційного господарського суду. Суд прийняв скаргу та призначив її розгляд на 15 травня 2024р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *