Україна розпочала відбір газу з підземних сховищ

Відбір природного газу з українських підземних сховищ газу (ПСГ) 7 листопада вперше перевищив закачування, як свідчать розрахунки ExPro. Таким чином, Україна завершила сезон закачування газу до ПСГ та поступово входить у сезон відбору газу з підземних сховищ.

Так, 6 листопада відбір та закачування майже зрівнялися, а вже 7 листопада відбір газу зі сховищ становив понад 6 млн куб м, у той час як закачування було відсутнє. Протягом цьогорічного сезону закачування газу до підземних сховищ було закачано 7,44 млрд куб м природного газу.

Станом на 6 листопада в українських ПСГ, за розрахунками ExPro, зберігалося 16,616 млрд куб м природного газу (з урахуванням 554 млн куб м буферного газу). За цифрами Міненерго та «Нафтогазу», у сховищах зберігалося 16,06 млрд куб м газу (без урахування 554 млн куб м буферного газу). Нагадаємо, до початку сезону відбору планувалося накопичити у сховищах 14,7 млрд куб м природного газу. Україна досягла цієї цілі 19 вересня.

Цьогорічний сезон відбору газу розпочався у той же день (7 листопада), що і минулого року. Однак, минулого року в сховищах зберігалося 14,665 млрд куб м природного газу, помітно менше, ніж цьогоріч.

Вагому частину ресурсу накопичили українські та іноземні компанії на «митному складі» українських ПСГ. Станом на 5 листопада на «митному складі» зберігалося 3,32 млрд куб м природного газу, найвище значення з листопада 2021р. Однак, запаси на «митному складі» поступово зменшуються, оскільки в останні дні експорт газу «митного складу» перевищує імпорт до «митного складу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *