Україна узгодила 100% бажаного обсягу газу на першому тендері спільної закупівлі ЄС

За підсумками першого тендеру спільної закупівлі газу країнами ЄС на платформі AggregateEU вдалося узгодити 100% запитуваного обсягу газу з поставкою до України. Про це повідомив віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович.

Всього 25 міжнародних постачальників запропонували 13,4 млрд куб м природного газу у відповідь на згенерований спільний попит 11,6 млрд куб м. Загалом, на першому тендері вдалося узгодити 10,9 млрд куб м природного газу, з яких 80% – трубопровідний газ та 20% – LNG.

Далі всі учасники тендеру можуть розпочати переговори щодо контракту на постачання газу. Ця процедура відбувається поза механізмом Aggregate EU.

«Комісія відіграла свою роль агрегатора та посередника, і тепер відповідні сторони мають укласти свої угоди», – зазначив Шефчович.

Наразі 110 компаній беруть участь в інструменті AggregateEU, й очікується, що їхня кількість збільшиться. Компанії охоплюють усі регіони ЄС, а також деякі країни Енергетичного співтовариства та представляють усі типи операторів газу та промислових споживачів газу.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» зареєструвалася на платформі для участі в спільних закупівлях газу ЄС. Україна має можливість придбати до 2 млрд куб м природного газу в рамках спільних закупівель ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *