Україна зацікавлена у доступі до регіональних LNG терміналів – Макогон

Україна зацікавлена в отриманні прямого доступу до наявних LNG у регіоні, зокрема до польського Swinoujsce та хорватського Krk. Про це під час Budapest LNG Summit повідомив генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) Сергій Макогон.

«Це зовсім інший газ, інші молекули, він не російський», – зазначив Макогон. Голова українського оператора ГТС повідомив, що наразі проходять перемовини з угорськими та польськими колегами для доступу до LNG проектів.

За словами Макогона, газ, який Україна наразі отримує з Польщі та Словаччини йде віртуально і залежить від транзиту. Задля забезпечення можливості безперебійних поставок газу до України, необхідно, зокрема продовжити газопровід зі сторони Польщі.

Крім того, Макогон зазначив, що Україна готова забезпечити транзит російського газу як у напрямку Заходу, так і Півдня. «На сьогодні ми можемо забезпечити 20 млрд куб м на рік поставок газу з України до Греції та Туреччини, проте цей напрям майже не використовується. Проблема, яка там існує, пов’язана з регулюванням», – сказав Макогон.

З початку жовтня «Газпром» також припинив поставки газу через Україну до Угорщини. «Ми не розуміємо таке рішення, яке «Газпром» виправдовує нижчими тарифами. Як може обхідний маршрут через кілька країн буде дешевшим, ніж прямі поставки через Україну?» – прокоментував Макогон.

Спікер додав, що новий маршрут також може бути ненадійним і при зупинці поставок, що ми бачили нещодавно, Україна стала найбільшим постачальником газу для Угорщини. Поставляли газ, передусім, приватні компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *