Україна зможе отримувати газ із LNG-терміналу в Литві. Запрацював газовий інтерконектор між Польщею та Литвою (GIPL)

1 травня розпочав роботу газовий інтерконектор між Польщею та Литвою (GIPL), який дозволить імпортувати до 2 млрд куб. м природного газу через литовський LNG-термінал у Клайпеді на ринок Польщі та країн Центральної і Східної Європи, зокрема України. Запуск інтерконектора – значний прорив у питанні енергетичної безпеки всього регіону. Найближчими днями до LNG-терміналу в Клайпеді очікується прибуття танкеру з вантажем скрапленого газу (СПГ) для Польщі».

Серед потенційних джерел постачання СПГ в Україну : LNG-термінал Independence у Клайпеді (Литва), що розпочав роботу у грудні 2014 року. Технічна потужність регазифікації терміналу становить 10,2 млн куб. м/добу або майже 4 млрд куб. м/рік. Доступ до цього терміналу можливий через газотранспортну систему Польщі. На початку березня Оператор ГТС України створив можливість для імпорту з польського напрямку обсягом приблизно 3,7 млн куб. м на добу.

Повномасштабний доступ до терміналів у Польщі та країн Балтії Україна отримає влітку цього року – після завершення будівництва інтерконектора Польща-Словаччина, прогнозує Сергій Макогон.

Нагадаємо, Україна не має власного LNG-терміналу. Проте може імпортувати скраплений природний газ, отриманий на європейських терміналах, через трубопроводи вже в регазифікованому стані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *