Україна зупиняє експорт природного газу

На виконання рішення Кризового комітету, затвердженого наказом Міністерства енергетики України від 26.02.2022р № 87 «Про введення Кризової ситуації рівня надзвичайної ситуації», та в межах заходів, передбачених Національним планом дій в енергетиці у разі надзвичайної кризової ситуації, учасникам ринку природного газу заборонено здійснювати експорт природного газу з митної території України, у тому числі природного газу в газосховищах України в митному режимі «митний склад».

Про це повідомляє ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ). Це рішення не впливає на транзит газу територією України.

Таким чином, ОГТСУ зупиняє надання послуг з транспортування природного газу до міждержавних точок виходу з ГТС України для здійснення операцій з експорту природного газу. З наступної газової доби (04.03.2022) розподіл потужності та підтвердження номінацій/реномінацій з метою експорту природного газу припиняється.

«Агресія Росії проти України призвела до надзвичайних та безпрецедентних умов та обмежень, коли всі компанії енергетичної галузі мають зосередитися на безпеці постачання природного газу для України та українців», – зазначають у ОГТСУ.

За інформацією ExPro, за перші два місяці 2022р з України було експортовано близько 235 млн куб м природного газу: основну частину до Угорщини – 207 млн куб м, також до Румунії – 28 млн куб м. Протягом 2021р експорт газу становив понад 2,5 млрд куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *