Україні наступного опалювального сезону може знадобитися імпорт 2 млрд куб. м газу – меморандум із МВФ

У наступному опалювальному сезоні Україні може знадобитися приблизно 2 млрд куб. м додаткового імпорту газу за базовими умовами. Про це йдеться у меморандумі про економічну та фінансову політику, опублікованому на сайті Міжнародного валютного фонду.

У документі наголошується, що низьке внутрішнє споживання, стійке внутрішнє виробництво та м’яка зима обмежили потребу України в імпорті газу цього опалювального сезону.

При цьому НАК “Нафтогаз України” досягла прогресу у забезпеченні додаткового фінансування імпорту газу через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та двосторонніх донорів.

Згідно з документом, потенційна підтримка НАК з держбюджету на 2023 рік, пов’язана з імпортом газу та компенсацією спеціальних обов’язків (ПСО), має бути обмежена 60 млрд грн (орієнтовно 1% ВВП).

Довідково: затверджена МВФ чотирирічна програма розширеного фінансування для України на $15,6 млрд, передбачає фінансування на 2023-2024 роки: зараз – SDR2,012 млрд ($2,706 млрд) з подальшим наданням по SDR664 млн ($893 млн) у середині червня та жовтня цього року і наприкінці лютого наступного, а потім SDR1,670 млрд ($2,246 млрд) у середині червня 2024 року та по SDR835 млн ($1123 млн) на початку вересня та грудня 2024 року.

На початку березня “Нафтогаз” у презентації компанії для власників дефолтних єврооблігацій зазначив, що м’якіша, ніж очікувалося, зима призвела до перегляду необхідного імпорту газу з 2,9 млрд куб. м до 1 млрд куб. м.

Зокрема, за період з жовтня 2022 року до лютого 2023 року завдяки міжнародній підтримці НАК імпортувала 923 млн куб. м природного газу на загальну суму EUR737 млн.

Компанія уточнила, що використала все доступне зовнішнє фінансування для купівлі газу, окрім EUR75 млн із кредиту ЄБРР під держгарантії на EUR300 млн, причиною чого стали адміністративні проблеми.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов на початку березня наголошував, що збільшення видобутку газу у 2023 році на 1 млрд куб. м є одним із пріоритетів компанії. Якщо при цьому загальний видобуток газу в Україні складе понад 18,5 млрд. куб. м, країна зможе взагалі обійтися без імпорту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *