Українськи підземні сховища накопичили більше 11 млрд куб. м газу

Запаси природного газу у підземних сховищах (ПСГ) України на початок липня перевищують 11 млрд куб. м. Про це під час брифінгу повідомив голова “Оператора ГТС України” Сергій Макогон, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Зараз у підземках трохи більше 11 млрд куб. м газу”, – сказав він.

За оцінкою Сергія Макогона, паралельно із закачуванням газу внутрішнього видобутку, Україні необхідно додатково імпортувати ще близько 3-4 млрд куб. м у межах підготовки до опалювального сезону.

Наразі імпорт газу у невеликих обсягах здійснюється з боку Польщі, Словаччини та Угорщини.

Голова ОГТСУ повідомив, що зараз оператор працює над розширенням можливостей імпорту газу за трансбалканським напрямом, через доступ до LNG-терміналів у Туреччині та Греції.

“Там зараз дуже позитивна динаміка щодо азербайджанського газу і ми активно працюємо, щоб українські трейдери мали можливість купувати газ цим маршрутом”, – зазначив він.

Як повідомляла “Українська енергетика”, станом на 1 червня в підземних сховищах зберігалося 10 млрд куб. м газу.

Кабінет міністрів доручив “Нафтогазу України” до початку опалювального сезону забезпечити запаси газу в ПСГ обсягом 19 млрд куб. м.

Видобуток газу цього року уряд оцінює у 16-19 млрд куб. м, споживання – від 21 до 24 млрд куб. м. Відповідно, частину газу країна буде імпортувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *