«Укртрансгаз», ОГТСУ, Міненерго та НКРЕКП запропонували міжнародним трейдерам українські ПСГ

АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Оператор ГТС України», Міністерство енергетики та НКРЕКП провели зустріч з міжнародними трейдерами щодо їхнього залучення до зберігання природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ).

Україна пропонує європейським трейдерам до використання понад 10 млрд куб м потужностей ПСГ поблизу західного кордону. За словами ОГТСУ, гнучка та надійна газотранспортна система забезпечує понад 100 маршрутів транспортування між ПСГ та європейськими кордонами.

«Українська газова інфраструктура за багато років довела, що є надійною частиною європейського ринку, виконанню зобов’язань якої не стають на заваді ні енергетичні кризи, ні навіть військова агресія. Ми проаналізували різні маршрути транспортування газу між українськими сховищами та європейськими кордонами. Надійність кожного маршруту гарантується великою кількістю підключень між ПСГ та газотранспортною системою, а також наявністю принаймні двох трубопроводів із кожним суміжним оператором ГТС країн ЄС», — відзначив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

В ОГТСУ нагадують, що гарантовані потужності для транспортування газу з Європи до України складають 54 млн куб м на добу. Потужності на вихід, якими можна скористатися для реекспорту газу, становлять понад 200 млн куб м на добу.

«Трейдери можуть отримати вигоду від використання нашої інфраструктури, одночасно підвищуючи енергетичну безпеку Європи. І чим раніше вони почнуть закачувати, тим більше запасів у них буде в сховищах. Саме тому ми пропонуємо учасникам газового ринку Європи вже замовляти послуги транспортування та зберігання газу в Україні», — сказав начальник управління роботи із замовниками ОГТСУ Андрій Прокоф’єв.

Очільник «Укртрансгазу» Роман Малютін підтвердив готовність до закачування великих обсягів газу: «Укртрансгаз має достатньо потужностей, аби відбирати великі об’єми газу навіть у пікові періоди опалювального сезону. Потужності міжкордонних точок зʼєднання вже зараз дають змогу імпортувати до України мільйони кубометрів газу щодоби, а «Укртрансгаз» і далі пропонує клієнтам можливість зберігати його в режимі «митного складу» протягом 1 095 днів без сплати податків та митних платежів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *