«Укртрансгаз» та УЕБ запровадили торгівлі нерозмитненим газом у «митному складі»

АТ «Укртрансгаз» (УТГ) спільно з ТБ «Українська енергетична біржа» (УЕБ) з 1 листопаду запровадили біржову торгівлю газом, що зберігається у ПСГ у режимі «митного складу» на електронній платформі УЕБ. Про це повідомляє т.в.о генерального директора УТГ Сергій Перелома.

«Нова спільна послуга від Оператора газосховищ та Української енергобіржі доповнила запроваджену навесні опцію біржових торгів розмитненим газом. У зв’язку з особливостями роботи у спеціальному митному режимі, алгоритм біржових торгів частково відрізняється від механізму, раніше апробованого для розмитненого газу», – повідомляють в УТГ.

Наразі системи обох компаній, що задіюються у проведенні торгів, уже протестовано, функціонал відпрацьовано та розпочато прийом заявок на акредитацію від учасників ринку, які бажають доєднатися до процедури біржових торгів. Торгівля буде здійснюватися у євро та відповідно до Регламенту УЕБ. Брати участь в торгах можуть як резиденти України, так і нерезиденти, що користуються можливістю зберігати імпортований газ з режимі «митний склад »до 1095 днів без сплати митних платежів та ПДВ, а також покупці, що бажають придбати газ в ПСГ.

За словами УТГ, найголовнішою перевагою нової послуги Оператора та УЕБ є безпека учасників торгів. Розроблений алгоритм дає змогу уникнути будь-яких ризиків, пов’язаних із передачею газу чи переведенням коштів. Також він запобігає участі у торговельних операціях недобросовісних контрагентів з непідтвердженими активами.

«Ми раді представити нашим замовникам послуг новий, без сумніву довгоочікуваний продукт, створений командами Оператора газосховищ та Української енергетичної біржі. Він відкриває цілий спектр можливостей: від полегшення та пришвидшення процедур до вищої конкуренції та, відповідно, кращих комерційних пропозицій. В умовах нинішнього непростого ринку це важливо як ніколи. Тож запрошуємо компанії проходити акредитацію та приєднуватися до торгів. Ми зробили все можливе, щоб процес був для вас максимально зручним, зрозумілим та безпечним», ‒ відзначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

«Сьогодні вперше запрацює сервіс, що дозволить іноземним трейдерам торгувати газом на українській біржі. Український ринок, українські газосховища та технічні ресурси УЕБ створюють неймовірний потенціал для запуску потужного українського газового хабу. Сьогодні ми відкриваємо український біржовий ринок для Європи. Ми дуже сподіваємося, що робимо потрібні і вчасні речі саме зараз. Спільно з Укртрансгазом ми залишаємося відкритими для пропозицій з боку ринку, щоб робити наш продукт більш затребуваним», ‒ додав голова біржового комітету УЕБ Олексій Дубовський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *