Уряд Молдови збільшив обсяги гарантійних запасів газу

Молдова запасатиме близько 15% середньорічного споживання природного газу, з яких понад 30% становитимуть гарантійні запаси. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом міністрів Молдови з метою забезпечення безпеки постачання природного газу у разі виникнення надзвичайних ситуації.

За розрахунками Національного агентства з регулювання енергетики (ANRE), загальний обсяг, необхідний для зберігання природного газу, становить 149 млн куб м. З них близько 47 млн куб м становлять гарантійні запаси, що еквівалентно 10 дням споживання взимку. Раніше гарантійні запаси покривали вісім днів споживання.

«Молдова стала енергетично незалежною стосовно природного газу, і ми продовжимо ці зусилля щодо всього спектру енергоресурсів. Крім того, важливо, щоб ми інтенсивно працювали над підвищенням енергоефективності та енергозбереженням», – сказав прем’єр-міністр Дорін Реджан.

Energocom було визначено відповідальним підприємством за укладення необхідних угод і контрактів з операторами сховищ. Також компанія вестиме окремий облік угод, пов’язаних зі створення і підтримання гарантійних запасів.

Необхідні обсяги газу закуповуватимуться до 1 жовтня кожного календарного року та зберігатимуться у сховищах країн-членів Енергетичного Співтовариства або ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *