Уряд заборонив експорт у 2023 році газу, вугілля, мазуту та дров

Кабінет міністрів зберіг на 2023 рік нульові квоти на експорт природного газу українського походження та мазуту, заборонив вивіз антрациту, збільшив квоту на експорт коксівного вугілля.

Згідно з опублікованою на “Урядовому порталі” постановою №1466 від 27 грудня 2022 року, на 2023 рік введені такі експортні квоти на енергетичні товари:

            газ природний українського походження – 0 куб. метрів (кВт-год);
            вугілля кам’яне, антрацит; брикети, котуни та аналогічні види твердого палива, одержані з кам’яного вугілля – 0 тонн;
            паливо рідке (мазут) – 0 тонн;
            деревина паливна у вигляді колод, полін, сучків, хмизу, гілок або в аналогічних формах; тріска або стружка деревна – 0 тонн;
            коксівне вугілля (тільки марки “К”) – 600 000 тонн.

Постанова №1466 набрала чинності з 1 січня 2023 року.

Як повідомляла “Українська енергетика”, уряд заборонив з 4 березня 2022 року учасникам ринку природного газу здійснювати експорт природного газу з митної території України, зокрема, природного газу у газосховищах України у режимі “митний склад”. Ця заборона Кабміну не стосувалась транзиту газу територією України.

Кабінет міністрів у вересні 2022 року встановлював річну квоту на експорт вугілля кам’яного, антрациту; брикетів, котунів та аналогічних видів твердого палива, одержаних з кам’яного вугілля (крім коксівного вугілля) обсягом 100 000 тонн.

На початку листопада уряд скасував заборону на експорт коксівного вугілля, яке не використовується для теплової генерації. На початку вересня Кабмін вносив коксівне вугілля у перелік товарів, експорт яких заборонено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *