Уряд зобов’язав «Нафтогаз» перерахувати 95% прибутку за минулий рік на дивіденди, «Укрнафту» – 30%

Кабінет міністрів України на засіданні 2 лютого визначив рівень дивідендів, які перерахують до бюджету акціонерні товариства з державною часткою.

Базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів для підприємств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, має складати 80% від результатів господарської діяльності у 2023р. Це також стосується господарських підприємств, 50% і більше акцій яких належить підприємствам зі 100% часткою держави, зокрема дочірніх підприємств.

«Державні підприємства мають приносити гроші у держбюджет. Це вимога Закону. Цьогоріч Уряд визначив базовий норматив відрахування на рівні 80%. У Держбюджеті на 2024р заплановані надходження від цього в розмірі понад 66 млрд грн. Ці гроші дозволять профінансувати потреби держави, зокрема і оборону», – зазначив заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

Окремо, Уряд встановив нормативи відрахувань для деяких компаній. Зокрема, для НАК «Нафтогаз України» на рівні 95%. Як повідомлялося, консолідований прибуток Групи Нафтогаз за підсумками 1 півріччя 2023р склав 6,6 млрд грн

У той же час, норматив для ПАТ «Укрнафта» складає 30% від прибутку за 2023р за умови, що 50% прибутку спрямують на капітальні інвестиції, затверджені Урядом у фінплані компанії на 2024р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *