АРМА отримало 77 млн грн від “Чорноморнафтогазу” за управління облгазами

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало від АТ “Чорноморнафтогаз” у якості розподілу дивідендів за 2022 рік від доходів з управління 26 облгазами, які належали Дмитру Фірташу.

За інформацією пресслужби агентства, усі 77 млн грн вже перераховані до державного бюджету.

В АРМА зазначають, що від початку 2024 року загальна сума надходжень від управління цими активами склала 164 млн грн.

“Це становить значну частину від запланованих 226,75 млн грн, які мають бути перераховані до державного бюджету України протягом першого півріччя 2024 року”, – підкреслюють в агентстві.

До того ж, це майже в три рази більше, ніж сума надходжень до державного бюджету від управління арештованими активами за весь 2023 рік.

Таким чином, зазначається в повідомленні, на сьогодні виконано понад 72% від запланованих надходжень від АТ “Чорноморнафтогаз” на перше півріччя 2024 року.

“Стабільні надходження від управління арештованими газорозподільними активами демонструють ефективність обраної стратегії та сприяють зміцненню енергетичної безпеки держави”, – цитує пресслужба голову АРМА Олену Думу.

Як повідомляла “Українська енергетика”, відповідно до рішення Печерського суду Києва від 25 травня 2022 року за клопотанням ДБР корпоративні права на 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем були передані в управління АРМА. Після чого, Кабінет міністрів підтримав пропозицію АРМА про трансфер 26 облгазів в управління АТ “Чорноморнафтогаз”.

Влітку 2022 року АРМА уклало договір з “Чорноморнафтогазом” про управління корпоративними правами газорозподільних компаній, відомих як “облгази Дмитра Фірташа”.

У грудні 2023 року під управління Групи “Нафтогаз” перейшли чотири останні газорозподільні підприємства, які раніше входили до сфери впливу “Регіональної газової компанії” Дмитра Фірташа. Таким чином “Нафтогаз” завершив інтеграцію газорозподільних підприємств РГК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *