Безпілотники атакували термінал російського «Новатеку» в Усть-Луга

Безпілотні засоби уночі 21 січня атакували комплекс з переробки стабільного газового конденсату російської компанії «Новатек» в Усть-Луга в Ленінградській області, повідомляють російські ЗМІ.

Після атаки сталося загоряння резервуару з газовим конденсатом. За словами очевидців, перед пожежею було чутно ряд вибухів. Місцеві ЗМІ також повідомляють, що два безпілотники атакували резервуар з конденсатом.

Комплекс «Новатеку» в Усть-Луга працює з 1994р, займаючись переробкою нафти та газового конденсату. На заводі компанії переробляють видобуту сировину в нафту різних фракцій (легку та важку), гас, мазут та дизель. Комплекс також включає портову інфраструктуру, завдяки якій продукти переробки відправляють на експорт. Під час атаки, за словами російських ЗМІ, у порту «Новатеку» було три танкери.

У 2022р на комплексі «Новатеку» було перероблено 6,943 млн т стабільного газового конденсату та вироблено 6,825 млн т товарної продукції, в тому числі 4,208 млн т легкої та важкої нафти, 1,052 млн т гасу, 1,487 млн т дизелю та мазуту та 78 тис т LPG.

«Новатек» – друга за обсягами видобутку природного газу компанія в росії. Засновник та найбільший акціонер – Леонід Міхельсон (24,8%). Крім нього акціонерами також є – Геннадій Тімченко (23,5%), «Газпром» (10%) та французька TotalEnegies (19,4%). Проте, частка TotalEnergies після російського вторгнення в Україну фактично заморожена, оскільки компанія списала актив.

Компанія є найбільшим експортером LNG в росії. Основний експортний актив компанії – «Ямал ЛНГ», з якого у 2023р було поставлено 18,7 млн т LNG (майже 25,8 млрд куб м). Також з терміналу «Кріогаз Висоцьк» у Балтійському морі – 0,8 млн т LNG (1,1 млрд куб м).

Крім того, у порту Усть-Луга російський «Газпром» планує побудувати власний LNG термінал для експорту газу. Компанія планувала запустити його у 2023р, однак перенесла запуск на 2024р. Очікується, що комплекс «Газпрому» буде переробляти 45 млрд куб м природного газу на рік, виробляючи 13 млн т LNG.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *