Україна та Молдова підписали меморандум про взаєморозуміння щодо Вертикального газового коридору

ТОВ «Оператор ГТС України» спільно з Vestmoldtransgaz (Молдова) на полях зустрічі міністрів Групи високого рівня з енергетичної сполученості Центральної та Південно-Східної Європи (CESEC) в Афінах 19 січня 2024р підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо ініціативи створення Вертикального газового коридору – нового маршруту для транспортування газу з півдня на північ Європи. Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

За словами ОГТСУ, повноцінний запуск вертикального коридору шляхом проведення необхідної модернізації газотранспортних мереж вищевказаних країн дозволить транспортувати газ з півдня на північ і навпаки через європейську мережу транспортування природного газу та LNG з використанням розширених можливостей, створених за рахунок нових та споруджуваних плавучих установок з регазифікації та зберігання LNG в регіоні.

«Надійність і стабільність української ГТС підтверджена незалежним міжнародним стрестестом і двократним, порівняно з 2022р, ростом траснспортування газу з Європи – до 4,3 млрд куб м. Завдяки участі в Вертикальному коридорі ми розраховуємо щорічно додатково поставляти понад 7 млрд куб м газу від Румунії до Центральної Європи. ОГТСУ спільно з оператором ГТС Молдови та національними регуляторами зараз працює над створенням привабливих умов для використання додаткових потужностей Трансбалканського коридору обсягом 6 млн куб м на добу вже протягом 2024р», — зауважив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *