Блокування Суецького каналу призвело до зростання цін на газ у Європі

Станом на кінець дня (23 березня) спотові ціни Day Ahead на природний газ на європейських хабах коливалися у діапазоні €18,1-19,1/MWh, на 1% вище, ніж на кінець понеділка. Варто зазначити, що у першій половині вівторка у Європі спостерігався тренд на зниження цін.

Суецький канал, одна з найбільш важливих точок у світі для судноплавства та морських перевезень, був заблокований після того, як 23 березня великий контейнеровоз сів на мілину. Блокування Суецького каналу призвело до відчутного зростання цін на природний газ у Європі в останні години торгів у вівторок (23 березня).

Так, станом на кінець дня (23 березня) спотові ціни Day Ahead на природний газ на європейських хабах коливалися у діапазоні €18,1-19,1/MWh, на 1% вище, ніж на кінець понеділка. Варто зазначити, що у першій половині вівторка у Європі спостерігався тренд на зниження цін.

Зростання цін продовжилося і у середу. Так, торгівля квітневим ресурсом (ф’ючерси Front Month) на нідерландському TTF у середу відкрилася з ціни €18,9/MWh, найвищого значення за останній тиждень. У порівнянні з закриттям вівторка ф’ючерси зросли на 3%.

Очікуване потепління наприкінці поточного тижня стримує ціни на природний газ від сильнішого зростання. Проте, затримки з поставками LNG через Суецький канал, насамперед з Катару, сприяють зростанню цін.

За повідомленням Управління Суецького каналу (SCA) контейнеровоз вагою 224 тис т під панамським прапором застряг у вівторок зранку у зв’язку з втратою управління судном. Причина – сильний вітер та пилова буря. Ближче до вечора 23 березня усі поставки в обох напрямках через канал були зупинені.

Станом на ранок середи контейнеровоз залишається стояти на якорі. За повідомленням SCA 8 буксирів намагаються звільнити судно.

За інформацією агентства Kpler, станом на ранок середи 5 завантажених LNG танкерів знаходяться в Суецькому каналі, які затримуються внаслідок блокування каналу. З них 3 призначені для Азії, а два – для Європи (Rovigo (Італія) і South Hook (Великобританія)). Загалом, блокування каналу вже вплинула на 15 танкерів. 10 LNG танкерів очікують пропуску через південний кордон Суецького каналу до кінця поточного тижня. 6 з них належать компанії Qatargas. «Аналітики Kpler очікують значних затримок у графіку навантаження в Ras Laffan (Катар) на початку квітня, якщо затори збережуться», – повідомляє Kpler.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), через Суецький канал проходить майже 10% загальної морської торгівлі нафтою і 8% світової торгівлі LNG.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *