Чистий прибуток трейдера VITOL за 2022р перевищив $15 млрд

Прибуток світового енергетичного трейдера VITOL у 2022р склав $15,1 млрд, що на 258% вище показника попереднього року і це більше ніж прибутки за попередні 6 років. Це сталося через кардинальні зміни на енергетичних ринках, викликаних нападом росії на Україну. Про це повідомляє агенство Bloomberg.

Згідно з річною звітністю компанії, VITOL платив щорічно у середньому трохи більше $785 тис кожному у вигляді зарплати та бонусів своїм 3 311 співробітникам, у порівнянні із середнім показником попереднього року в $394 тис. Це без урахування виплат акціонерів, приблизно 450 топ-менеджерам і трейдерам, які також володіють компанією та отримали $2,5 млрд у 2022 році та ще $2,5 млрд у 1 половині 2023 року, згідно з рахунками.

Ці цифри підкреслюють величезний прибуток, який отримали трейдери товарів, такі як Vitol, через нестабільність, спричинену вторгненням в Україну, і те, як у галузі, де багато найбільших гравців залишаються у приватній власності, вигоди отримали невелика кількість осіб.

Vitol, який відомий відносно консервативним у своєму фінансовому управлінні, в основному використовував свій прибуток минулого року, щоб підтримати свій баланс. Він скоротив кредити та позики більш ніж наполовину до $6 млрд та майже подвоїв свій акціонерний капітал до $25,8 млрд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *