З початку року до українських ПСГ закачали понад 2,5 млрд куб м газу

Від початку цьогорічного сезону закачування до українських підземних сховищ газу було закачано близько 2,53 млрд куб м природного газу (станом на 19 липня). Про це повідомляє голова правління НАК «Нафтогаз України», що підтверджується розрахунками ExPro.

Ці показники відповідають рівню минулого року. За даними «Нафтогазу», станом на 19 липня в українських сховищах зберігається 11,7 млрд куб м природного газу. Тим не менше, розрахунки ExPro свідчать, що наразі в сховищах зберігається близько 11,2 млрд куб м.

«Загалом підготовка запасів газу до наступної зими йде за планом, до того ж в липні ми закачали навіть більше газу, ніж передбачалося», – наголосив Олексій Чернишов.

Зростання обсягів закачування газу в липня пов’язано із збільшенням активності іноземних та українських компаній, що закачують природний газ до «митного складу» українських ПСГ.

Він також додав, що це хороший результат, враховуючи, що споживання газу в 2 кварталі 2023р збільшилось відносно аналогічного періоду 2022р на 13%.

«Зростання рівня споживання газу спричинено багатьма чинниками, у тому числі поступовим відновленням економіки нашої країни. Але, як ми бачимо за наявними даними, нам все одно вдається досягати всіх поставлених цілей у межах підготовки до наступної зими», – додав Олексій Чернишов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *