Експорт російського LNG до Європи побив історичний максимум у листопаді

Експорт російського LNG в Європу виявився найвищим за всю історію у листопаді 2023р і склав 1,75 млн т або 2,4 млрд куб м, про це свідчать дані Kpler.

Всього у листопаді росія експортувала понад 2,9 млн т або 4 млрд куб м. У період з січня по листопад експорт склав 29,1 млн т LNG або майже 40,2 млрд куб м, що на 2,5% менше, ніж у 2022р.

Найбільші обсяги газу в листопаді надходили до Бельгії, всього 10 поставок із заводу Кріогаз-Висоцьк. До Франції поступали вантажі з проекту Yamal LNG, всього було поставлено 6 вантажів.

Наприкінці листопада стало відомо що приблизно 20% LNG, який надходить до Європи з росії, перевантажується та відправляється до інших частин світу. Через це НАЗК навіть внесло бельгійського незалежного оператора газової системи Fluxys до переліку міжнародних спонсорів війни.

Варто зауважити, що поставки до Китаю у листопаді різко скоротились до 0,1 млн т LNG (близько 140 млн куб м).

Експорт LNG в Японію у листопаді виріс на 22% рік до року і склав 640 тис т або 880 млн куб м. Поставки в Південну Корею зросли на 50% – до 280 тис т (майже 390 млн куб м). Обидві країни отримували газ за довгостроковими контрактами з газпромівського проекту Sakhalin-2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *