Реекспорт газу з «митного складу» українських ПСГ досяг історичного максимуму

Добовий обсяг реекспорту природного газу, що зберігається на «митному складі» українських ПСГ, 1 грудня досяг 31,9 млн куб м, як свідчать розрахунки ExPro. Це найвище добове значення експорту за всю історію спостережень.

Основна частина газу експортується до Словаччини – 14,3 млн куб м, до Польщі – 12,6 млн куб м та до Молдови – 5 млн куб м.

Обсяги експорту природного газу з «митного складу» українських ПСГ у листопаді 2023р склали 281,5 млн куб м, як свідчать розрахунки ExPro. У порівнянні з жовтнем обсяги експорту зросли у 26 разів. Також це найвище значення експорту за останні два роки – з грудня 2021р.

Основну частину газу в листопаді було експортовано до Польщі – 142,5 млн куб м або 51% усіх поставок, до Молдови – 85,8 млн куб м або 30%, до Словаччини – 51,6 млн куб м або 18,4% та до Угорщини – 1,7 млн куб м або 0,6%.

Зростання обсягів експорту газу з «митного складу» пов’язано із початком опалювального сезону як в Україні, так і в Європі. Компанії, що у попередні місяці закачували газ до України, вже у листопаді експортували його назад до Європи. Високі ціни на газ, що зберігалися на європейському ринку в листопаді, також сприяли зростанню обсягів експорту.

Станом на 30 листопада на «митному складі» українських ПСГ зберігалося 3,107 млрд куб м природного газу, що майже удвічі більше, ніж минулого року. Очікується, що у грудні обсяги реекспорту газу залишаться на високому рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *