Газ у Європі виріс на 40% за день – вище €160/MWh

Ф’ючерсні ціни на природний газ Month Ahead (ресурс листопаду) на нідерландському TTF у перші години торгів 6 жовтня досягли €142/MWh або вище $1 700/тис куб м, нового абсолютного максимуму. Про це свідчать дані торгів. Рекордний ріст цін на газ у Європі продовжується.

У порівнянні з попереднім днем ціни зросли на 22% або на €26/MWh. З початку місяця ріст складає 50%, з початку року газ подорожчав у 7 разів, а у порівнянні з жовтнем минулого року – у 10,5 разів. Варто зазначити, що ціни у Європі наблизилися до цін у Азії, у окремі моменти перевищуючи їх. Так, при переводі ціна газу на TTF складає близько $47-48/MMBtu. В той же час оновлені ф’ючерсні ціни на JKM становлять понад $47,5/MMBtu.

При переводі у гривні вартість газу становить майже 55 000 грн/тис куб м (з ПДВ). Різниця між ціною в Україні та Європі продовжує зростати (газ в Україні торгується значно нижче) – до рекордних 15 000 грн/тис куб м або €35/MWh.

Наближення опалювального сезону на фоні дефіциту газу у Європі сприяє подальшому росту цін на природний газ у регіоні. Високі ціни у Азії та Південній Америці також викликають побоювання щодо поставок LNG протягом зими. Оновлені прогнози погоди, які показують похолодання сприяють ще більшому росту цін.

Разом з тим, у значній мірі ріст цін зумовлений панікою на ринку. Значна частина підприємств у Європі за таких цін зупиняє виробництво. Єврокомісія прогнозує, що високі ціни на газ у Європі будуть зберігатися протягом зими, до кінця року вона планує представити пропозиції по реформі газового ринку.

UPD: Ріст цін на природний газ у Європі набрав шалених темпів. Протягом першої половини середи (6 жовтня) ф’ючерсні ціни на природний газ Month Ahead (ресурс листопаду) на нідерландському TTF зросли на рекордні €45/MWh або 39% – до €161,5/MWh, нового абсолютного максимуму. Про це свідчать дані торгів. Це найбільший добовий ріст цін за всю історію ринку. Пізніше ціни знизилися до €150/MWh.

З початку місяця ріст складає 72%, з початку року газ подорожчав у 8 разів, а у порівнянні з жовтнем минулого року – у 12 разів. При переводі у гривні вартість газу становить майже 63 000 грн/тис куб м (з ПДВ). Різниця між ціною в Україні та Європі продовжує зростати (газ в Україні торгується значно нижче) – до рекордних 23 000 грн/тис куб м або €55/MWh.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *