“Газпром” повинен негайно на своїй електронній платформі виставляти європейським контрагентам пропозицію газу на кордоні РФ-Україна, – голова Нафтогазу

Вітренко: транзит газу через Україну допоможе зменшити дефіцит палива

Кремль прямо шантажує Європу. Росія поглиблює дефіцит газу в Європі, наприклад, скоротивши транзит через Україну в півтора рази.

Про це написав у Facebook голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Кремль каже, що європейські компаніі мають більше купувати газу, тобто, мовляв, проблема в тому, що це європейські компанії відмовляються купувати газ. Це неправда. І це легко перевірити. Для цього Газпром має прямо зараз почати на своїй електронній платформі виставляти своїм європейським контрагентам пропозицію газу з точкою передачі на кордоні РФ-Україна (газовимірювальна станція Суджа)”, – вказав Вітренко.

Тоді, за його словами, європейські контрагенти “Газпрому” зможуть самі забронювати транзит через Україну.

“Той факт, що “Газпром” це не робить, якраз вказує на те, що він зловживає своїм домінуючим становищем на європейському ринку, штучно обмежуючи пропозицію і фактично блокуючи доступ третіх сторін до транзитних газопроводів. Тобто “Газпром” не грає за європейськими правилами, і Кремль продовжує використовувати газ як геополітичну зброю проти Європи і проти України”, – написав Вітренко.

На його думку, після запуску “Північного потоку-2” Росія може продовжити недопостачати газ у ЄС, отже – ціни лишаться високими.

“Газпром” після запуску “Північного потоку-2” може обсяги, які зараз йдуть через Україну, перевести на цей новий газогін. І тому газу більше не стане, просто зміниться маршрут.
Так, за поточним контрактом “Газпром” має платити за 40 млрд кубометрів транзиту через Україну. Путін каже, що вони будуть виконувати вимоги контракту. Але ці вимоги – “качай або плати”. Тобто можна платити, і не качати. Тому фізичних обсягів транзиту може і не бути з запуском “Північного потоку-2”, – вважає голова правління НАК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *