Польську PGNiG долучили до сертифікації Nord Stream 2 AG

Nord Stream 2 AG є оператором газопроводу “Північний потік-2”

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNetzA) допустило польську державну нафтогазову компанію PGNiG і її дочірню німецьку компанію PGNiG Supply & Trading GmbH до процедури сертифікації дочірньої компанії російського “Газпрому” Nord Stream 2 AG у якості оператора газопроводу “Північний потік-2” .

Про це повідомив очільник PGNiG Павло Маєвський, передає прес-служба компанії.

“Ми задоволені рішенням BNetzA долучити обидві наші компанії до участі у процесі сертифікації. Заява про сертифікацію, подана Nord Stream 2 AG, доводить, що швейцарська компанія все ще прагне отримати регуляторні привілеї. Наслідки нашої участі у справі “Північний потік -2″ поки що показують, що ми можемо ефективно захищати свої аргументи”, – прокоментував Маєвський.

PGNiG вважає, що Nord Stream 2 AG не відповідає за формою і по суті вимогам для сертифікації за преференційною моделлю незалежного мережевого оператора. Також польська сторона стверджує, що “позитивне рішення BNetzA поставить під загрозу енергетичну безпеку ЄС і окремих держав-членів”.

“В процесі сертифікації ми будемо прагнути до того, щоб власник “Північного потоку-2″ не зміг уникнути застосування вимог, що стосуються розподілу прав власності, доступу третіх осіб до інфраструктури і прозорих тарифів з урахуванням вартості всього газопроводу. Ми будемо послідовно доводити, що Nord Stream 2 AG не відповідає формальним і істотним вимогам до оператора газопроводу, зокрема, тим, які стосуються енергетичної безпеки і корпоративної структури компанії”, – заявив голова правління PGNiG.

У PGNiG також підкреслюють, що початок експлуатації газопроводу до отримання рішення про сертифікацію буде порушенням законодавства Німеччини і ЄС.

“Робота без сертифікації дискримінує енергетичні компанії і спотворить умови конкуренції на внутрішньому ринку газу. З цієї причини PGNiG SA і PST GmbH залишають за собою право скористатися всіма юридичними заходами, спрямованими на протидію такій поведінці Nord Stream 2 AG”, – заявили в компанії.

На початку серпня PGNiG SA і її дочірня компанія PGNiG Supply & Trading (PST) звернулися до регулятора Німеччини з проханням приєднатися до процедури сертифікації, ініційованої за запитом Nord Stream 2 AG, власника газопроводу “Північний потік-2”. При цьому польська компанія наполягає, що Nord Stream 2 AG не відповідає вимогам до незалежному операторові газопроводу. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *