«Газпром» придбав 17,45 млн куб м додаткових потужностей для транзиту до Словаччини у грудні

«Газпром» придбав 17,45 млн куб м на добу додаткових місячних потужностей у точці Velke Kapusany на кордоні України та Словаччини для транзиту російського газу. Про це свідчать результати аукціону з бронювання потужностей на платформі RBP.

ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) пропонував у цій точці 70,4 млн куб м на день додаткових потужностей, проте «Газпром» придбав лише 17,45 млн куб м. Після припинення транзиту російського газу до Угорщини через Україну, «Газпрому» були необхідні додаткові потужності для збільшення поставок до Словаччини.

Разом з тим, Росія не збільшує загальний обсяг поставок до Європи, залишаючи його на рівні, встановленому довгостроковим контрактом – 109,6 млн куб м на добу. Очікується, що у грудні поставки російського газу становитимуть максимум 108 млн куб м на добу.

«Газпром» на сьогоднішніх аукціонах не придбав додаткові гарантовані потужності для транзиту у точках «Суджа» та «Сохранівка» на кордоні з Росією. ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) пропонував до продажу 9,8 млн куб м на день додаткових потужностей на гарантованій основі у точці «Суджа» та 5,2 млн куб м у точці «Сохрановка».

Російський газ через Україну поставляється до трьох країн – Словаччина, Польща та Молдова. Очікується, що у грудні, як і у попередні місяці, основна частина газу буде поставлятися саме до Словаччини – близько 85 млн куб м на добу. Поставки до Польщі та Словаччини очікуються на рівні 10 млн куб м. Відновлення транзиту до Румунії та Угорщини не очікується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *