«Нафтогаз» та ОГТСУ візьмуть участь у сертифікації оператора «Північного потоку – 2»

Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur- BNetzA) задовольнило запити українських НАК «Нафтогаз України» та ТОВ «Оператор ГТС України (ОГТСУ) щодо участі у процедурі сертифікації компанії-оператора газопроводу «Північний потік-2» Nord Stream-2 AG. Про це повідомляють у компаніях.

У BNetzA підтвердили участь українських компаній у сертифікації, проте додали, що компанії не будуть мати права вето, але можуть давати свої оцінки проєкту та оператору Nord Stream-2 AG.

Голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко зазначив, що долучення «Нафтогазу» до сертифікації оператора «Північного потоку-2» забезпечить більшу прозорість процесу. Цей крок обґрунтований, оскільки «Нафтогаз» є одним з найбільших учасників європейського ринку газу та великим покупцем ресурсу — компанія прямо зацікавлена у тому, щоб ринок був дійсно конкурентним.

«Наша компанія виступає рішуче проти будь-якого проєкту, що загрожує національній безпеці нашої країни, прагне обійти закони ЄС, або послаблює енергетичну безпеку Європи. Український народ є кінцевим акціонером ОГТСУ, і наш обов’язок – захищати інтереси держави. Тому коли Nord Stream-2 AG подала заявку на сертифікацію як незалежний оператор транспортування газу, ми не могли стояти осторонь. Ми маємо втрутитися в цей процес, висловити серйозні заперечення та навести правові аргументи», – зазначив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *